fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Minister zdrowia: Wiosną możliwa szczepionka na COVID-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej, że wiosną powinna być dostępna szczepionka na COVID-19. - Jest siedmiu, ośmiu potencjalnych dostawców. Jeden z tych dostawców, który najbardziej dynamicznie rozwija swoją pracę, jest w trzeciej fazie badań klinicznych, a są cztery - ogłosił.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zwiększeniu rezerwy szczepionek przeciw grypie. - Zostało wydane polecenie o zwiększenie rezerw materiałowych, zwiększą się na ponad 500 tys. szczepień - przekazał.

- Myślę, że jest to bardzo ważna informacja, na którą czekają nasi obywatele i myślę, że można powiedzieć, że możemy czuć się bezpiecznie - dodał.

Niedzielski w piątek poinformował również o powołaniu specjalnego zespołu ekspertów medycznych ds. opiniowania zmian w ochronie zdrowia.

- Do zespołu zaprosiliśmy specjalistów, naukowców i praktyków ze wszystkich obszarów ochrony zdrowia, tak aby spojrzenie na system było interdyscyplinarne - przekazał minister.

- Zespół składa się z 7 osób i będzie ściśle współpracował z ministrem zdrowia. Jego zadaniem jest przygotowanie strategii rozwoju systemu opieki zdrowotnej w Polsce - dodał.

- Na poziomie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej chcemy znieść limity, by dostępność do usług pozwoliła nadganiać zaległości i szybciej likwidować kolejki - mówił.

-Ważnym aspektem tzw. recovery plan jest zajęcie się psychologią i psychiatrą. Konsekwencje pandemii w dużym stopniu dotyczą tych zagadnień szczególnie w młodym pokoleniu - przekonywał minister.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA