fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Kolumbia jedenastym krajem świata z 20 tys. ofiar COVID-19

AFP
We wtorek w Kolumbii złagodzono reżim kwarantanny wprowadzony w tym kraju w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tego samego dnia liczba ofiar COVID-19 w Kolumbii przekroczyła 20 tysięcy - kraj ten jest jedenastym krajem świata z tak dużą liczbą ofiar zakażenia koronawirusem.

W ciągu ostatniej doby w Kolumbii na COVID-19 zmarło 389 osób - łączna liczba ofiar koronawirusa wzrosła tym samym do 20052.

Ministerstwo Zdrowia Kolumbii informuje też o wykryciu w ciągu ostatniej doby 8901 nowych zakażeń koronawirusem - co oznacza, że od sześciu dni z rzędu liczba wykrywanych w Kolumbii w ciągu doby zakażeń jest mniejsza od 10 tysięcy. 

Łącznie w Kolumbii wykryto jak dotąd 624069 zakażeń wirusem.

Spośród krajów Ameryki Łacińskiej tylko w Brazylii i Peru wykryto więcej zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 niż w Kolumbii. Z kolei więcej ofiar COVID-19 w krajach tego regionu wykryto w Brazylii, Meksyku i Peru.

We wtorek w Kolumbii złagodzono obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią dotyczące połączeń lotniczych, transportu międzymiastowego i prowadzenia działalności gospodarczej.

W Kolumbii przynajmniej do końca września zamknięte pozostaną bary i restauracje - z wyjątkiem tych lokali, które otrzymały zgodę na serwowanie posiłków do stolików umieszczonych pod gołym niebem.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA