fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

USA: W dwa tygodnie koronawirusem zakaziło się blisko 100 tys. dzieci

AFP
U ponad 97 tysięcy dzieci w USA wykryto zakażenie koronawirusem w dwóch ostatnich tygodniach lipca - wynika z raportu przygotowanego przez Amerykańską Akademię Pediatrii i Stowarzyszenie Szpitali Dziecięcych.

W raporcie czytamy, że w ostatnich dwóch tygodniach lipca liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrywanych u dzieci wzrosła o 40 proc. w stanach i miastach, które były przedmiotem analizy.

Jak czytamy w CNN granica wieku do której osoba zaliczana jest w statystykach do dzieci rózni się w różnych stanach. Niektóre z nich uważają za dzieci jedynie osoby, które nie przekroczyły 14 lat, ale np. w Alabamie dziećmi są osoby aż do 24. roku życia.

Statystyki dotyczące liczby zakażeń u dzieci przedstawiono w czasie, gdy dzieci w USA powoli wracają do szkół a eksperci ds. ochrony zdrowia wciąż badają kwestię wpływu zakażenia koronawirusem na dziecko oraz rolę jaką dzieci odgrywają w rozprzestrzenianiu koronawirusa SARS-CoV-2.

W jednym z liceów w Georgii wykryto dziewięć zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 po tym jak media obiegły zdjęcia zatłoczonego szkolnego korytarza z tej placówki. Sześcioro zakażonych to uczniowie, troje - pracownicy szkoły.

Prezydent Donald Trump mówił niedawno w rozmowie z Fox News, że dzieci są "niemal całkowicie odporne" na koronawirusa. Wpis na Facebooku zawierający ten fragment wypowiedzi, umieszczony na koncie Trumpa, został usunięty przez administrację portalu za naruszenie regulaminu w kwestii rozpowszechniania fałszywych informacji na temat pandemii koronawirusa.

Jedno z ostatnich badań wskazuje, że dzieci transmitują koronawirusa podobnie do dorosłych. Z innego badania wynika, że mogą mieć w organizmie nawet pięć razy więcej cząstek wirusa niż dorośli.

Od maja w USA na COVID-19 zmarło co najmniej 86 dzieci - w ubiegłym tygodniu informowano o śmierci w Georgii 7-latka w wyniku COVID-19. Chłopiec nie cierpiał na żadne choroby współistniejące.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA