Reklama
Rozwiń
Reklama

Korea Płd.: Odporność stadna na COVID-19? Myślenie życzeniowe

Specjaliści ds. ochrony zdrowia z Korei Południowej doszli do wniosku, że idea uzyskania tzw. stadnej odporności na koronawirusa SARS-CoV-2 przez przechorowanie COVID-19 przez większość populacji to "myślenie życzeniowe".

Aktualizacja: 30.06.2020 10:55 Publikacja: 30.06.2020 10:31

Korea Płd.: Odporność stadna na COVID-19? Myślenie życzeniowe

Foto: AFP

arb

Zastępca dyrektora Koreańskiego Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób Kwon Jun-wook oświadczył, że specjaliści z Centrum doszli do takiego wniosku po analizie danych krajowych i danych z innych krajów.

W Korei Południowej rozpoczęto badania na obecność przeciwciał na losowo wybranych grupach osób, aby ustalić prawdziwą skalę epidemii w kraju. Testom zostanie poddanych 6 tysięcy osób, które będą badane co dwa miesiące do końca roku na obecność przeciwciał świadczących o przechorowaniu COVID-19.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama