fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Sondaż: Połowa Amerykanów nie przyjmie szczepionki przeciw koronawirusowi

AFP
W wielu ośrodkach na całym świecie trwa wyścig o opracowanie szczepionki przeciw koronawirusowi. Z przeprowadzonego w Stanach Zjednoczonych sondażu wynika, że połowa osób nie będzie chciała przyjąć leku.

Opublikowane w środę wyniki sondażu Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research wykazały, że 31 proc. respondentów nie jest pewnych, czy się zaszczepi, a co piąty zapowiedział, że odmówi.

Wśród osób, które zapowiedziały, że nie przyjmą szczepionki, większość tłumaczy to względami bezpieczeństwa. Osoby, które deklarują, ze przyjmą lek, jako główny powód podają ochronę siebie, rodziny i społeczności.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, takimi jak cukrzyca i choroby serca. Z badania wynika, ze 67 proc. ankietowanych powyżej 60. roku życia chce się zaszczepić. W przypadku osób młodszych jest to 40 proc.

Jednocześnie 25 proc. Afroamerykanów i 37 proc. Latynosów zadeklarowało, że zgodzi się na podanie szczepionki. Wśród białych jest to 56 proc.

Widoczna różnica jest także w przypadku podziału na preferencje polityczne. Za szczepionką jest 62 proc. demokratów i 43 proc. republikanów.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA