fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Chiny

Chiny: USA największym zagrożeniem dla pokoju na świecie

AFP
Chińskie Ministerstwo Obrony w niedzielę skrytykowało amerykański raport dotyczący militarnych ambicji Pekinu. Zdaniem armii Stany Zjednoczone stanowią największe zagrożenie dla porządku i pokoju na świecie.

Komunikat wydany przez chińską armię jest następstwem opublikowanego 2 września raportu Departamentu Obrony dla Kongresu na temat rozwoju militarnego Chin i celów, które według autorów raportu, miałyby "poważne konsekwencje dla interesów narodowych USA i bezpieczeństwa międzynarodowego".

Rzecznik Ministerstwa Obrony płk Wu Qian nazwał raport "bezmyślnym wypaczeniem" celów Chin.

- Wiele lat doświadczeń wskazuje na to, że Stany Zjednoczone są źródłem regionalnych niepokojów, gwałcicielem międzynarodowego porządku i niszczycielem pokoju na świecie - powiedział.

- Działania USA w Iraku, Syrii, Libii i innych krajach w ciągu ostatnich dwóch dekad doprowadziły do śmierci ponad 800 000 osób i wysiedlenia milionów ludzi - dodał.

W ocenie rzecznika, Waszyngton powinien zastanowić się nad swoimi działaniami, zamiast publikować fałszywe raporty dotyczące chińskiej obrony i struktur wojskowych. - Wzywamy Stany Zjednoczone, aby postrzegały chińską obronę narodową i struktury wojskowe w sposób obiektywny i racjonalny, zaprzestały publikowania fałszywych oświadczeń i związanych z nimi raportów oraz podjęły konkretne działania w celu zabezpieczenia zdrowego rozwoju dwustronnych stosunków wojskowych - przekazał Qian.

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA