fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Ed Sheeran zapłacił więcej podatków niż Amazon

Ed Sheeran
Flickr, fot. Ludmila Joaquina Valentina Buyo
W porównaniu do Amazona jego przychody są niewielkie. Ale brytyjski fiskus więcej pożytku ma z rudowłosego muzyka.

Ed Sheeran Ltd, spółka należąca do 27-letniego wokalisty i zarządzająca jego działalnością, ogłosiła kilka dni temu swoje wyniki finansowe za 2017 rok. Zgodnie z nimi przychody Eda Sheerana wyniosły 36 293 611 funtów, a zysk 27,3769 mln funtów. Równocześnie muzyk zapłacił 5 293 424 funtów podatków. Tym samym rudowłosy muzyk dostał się na dziewiątą pozycję na liście najlepiej zarabiających celebrytów na świecie. W Wielkiej Brytanii nie ma sobie równych, wyprzedził nawet Adele.

Brytyjskie dzienniki i serwisy internetowe zestawiły też podatki Sheerana z tymi, które płacą giganci tacy jak Amazon, czy Starbucks. Okazuje się, że Ed Sheeran zapłacił na rzecz brytyjskiego skarbu niemal milion funtów więcej podatku niż Amazon, który na rzecz brytyjskiego fiskusa wpłacił 4,5 mln funtów. Warto tu dodać dla porównania, że zysk brytyjskiego Amazona przed opodatkowaniem wyniósł w 2017 roku 72 miliony funtów, czyli niemal trzy razy więcej niż zysk Ed Sheeran Ltd.

Brytyjski Starbucks, jak informuje brytyjskie Metro, zapłacił więcej podatku niż Sheeran, bo 13,7 mln funtów, ale przy zysku brutto wynoszącym aż 162 miliony funtów.

Co ciekawe, zgodnie z informacją umieszczoną w raporcie Ed Sheeran Ltd, muzyk wypłacił sobie za pełnienie funkcji dyrektora zaledwie 8 164 funty. Równocześnie jednak z raportu finansowego wynika, że wypłacono ze spółki 16,85 mln funtów dywidend.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA