fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Ponad sto drzew od dewelopera

materiały prasowe
110 drzew i kilka tysięcy roślin ozdobi poznańskie osiedle Vilda Park.

Deweloperem osiedla jest firma BPI Real Estate Poland. Inwestycja Vilda Park powstaje w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych tuż nad Wartą. - Elementem uzupełniającym zieloną okolicę była dla architektów dodatkowa roślinność, która wpisywałaby się charakter dzielnicy Wilda - mówią przedstawiciele dewelopera. - Dlatego na terenie inwestycji pojawiło się 110 nowych drzew, 4400 krzewów, 6000 bylin, traw i pnączy, czyli łącznie 47 różnych gatunków roślin.

- Zależało nam na stworzeniu atmosfery i miejsca, w którym mieszkańcy będą się mogli zrelaksować. Chcieliśmy nawiązać do zieleni w okolicy, dodatkowo ją wzbogacając - mówi Andrzej Świder, dyrektor projektu BPI Real Estate Poland. - Roślinność sprzyja wyciszeniu, ale także stanowi jedno z najważniejszych kryteriów oceny lokalizacji, w której chcemy kupić mieszkanie. Wybraliśmy różnorodne drzewa i krzewy, które zielenią podkreślą nowoczesną architekturę osiedla przez cały rok.

Na osiedlu pojawiły się kasztanowce czerwone, jarzęby, wiśnie ozdobne i miododajne lipy. Posadzono też magnolie, śliwy wiśniowe, różę, z której płatków powstają konfitury, czy krzewy przyjazne owadom, stanowiących pokarm dla mieszkających w budkach lęgowych jerzyków. - Szukaliśmy odpowiednich rozwiązań. Chcieliśmy, aby były dopasowane do ogólnego konceptu osiedla i były spójne. Dlatego na dziedzińcu znajdą się przestrzenie zapraszające mieszkańców do pielęgnacji roślin, jak np. ogródek do uprawy ziół - Andrzej Świder.

Vilda Park powstaje przy ul. Droga Dębińska w dzielnicy Wilda w Poznaniu. W najbliższym sąsiedztwie są kina, baseny, siłownia, hala sportowa, boisko i korty tenisowe, a także Wartostrada - ciąg ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż Warty.

Deweloper zaplanował 248 mieszkań. Ceny mieszkań zaczynają się od 8 tys. zł za mkw. Metr lokali usługowych jest wyceniony na min. 9,6 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa na początku przyszłego roku.

BPI Real Estate inwestuje w największych miastach w Polsce. We Wrocławiu powstaje kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce, w Warszawie - Rezydencja Barska na Ochocie i wolaRE na Woli - we współpracy z Grupą ACTEEUM. BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała 30 lat temu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA