fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Porto w Gdańsku z deszczowymi ogrodami

materiały prasowe
Nadmorskie apartamenty wprowadza do sprzedaży Robyg. W pierwszym etapie osiedla na skrzyżowaniu ul. Wyzwolenia i Letnickiej powstaje 146 lokali.

Osiedle Porto w Gdańsku powstaje na działce o powierzchni ok. 5 ha na skrzyżowaniu trzech dzielnic: Brzeźna, Nowego Portu i Letnicy. Deweloper zaplanował 16 pięciopiętrowych budynków. Do sprzedaży trafił pierwszy z nich, w którym znajdzie się 146 apartamentów.

Zakończenie budowy pierwszego etapu osiedla deweloper zapowiada na trzeci kwartał 2022 roku. W sumie w ciągu pięciu lat Robyg planuje wybudować ok. 1,2 tys. mieszkań o powierzchni od 26,5 do 112 mkw. – od kawalerek po czteropokojowe lokale z tarasami do 45 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 269 tys. zł.

- Dla pierwszych kupujących przygotowaliśmy, jak zawsze przy debiucie inwestycji , promocje – zachęca Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży w gdańskim oddziale spółki Robyg.

Zapowiada, że na osiedlu nie zabraknie sklepów, lokali usługowych, miejsc do spotkań z przyjaciółmi, restauracji. Komfort i oszczędności ma zapewnić nowoczesna technologia smart home.

- Istotną częścią osiedlowej infrastruktury będzie rozbudowany system ogrodów deszczowych, które nie tylko podniosą walory wizualne otoczenia, ale też pozwolą oczyścić i zagospodarować wody opadowe, dzięki czemu wpłyną pozytywnie na środowisko – podkreśla Arkadiusz Borowiecki, dyrektor ds. realizacji inwestycji w Gdańsku. - W okresach nadmiernej suszy pozwolą utrzymać wilgotność powietrza, a co za tym idzie - korzystny dla zdrowia mikroklimat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA