fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Uczelnia rośnie przy Dobrej

materiały
Hochtief Polska wybuduje dla Uniwersytetu Warszawskiego czterokondygnacyjny budynek naukowo-dydaktyczny. Wartość kontraktu to 165 mln zł.

Inwestycja przy ul. Dobrej 55 w Warszawie ma być gotowa za ok. 30 miesięcy. Całkowita powierzchnia obiektu to niemal 28,7 tys. mkw., a użytkowa - ponad 24,7 tys. mkw. W budynku znajdą się sale dydaktyczne, socjalne, biblioteczne i gastronomiczne. Na dachu zaplanowano ogród, ścieżki spacerowe i miejsca do wypoczynku.

Nowy obiekt zostanie połączony z budynkiem z pierwszego etapu inwestycji - od strony uniwersyteckiej biblioteki. - Będzie wyposażony w instalacje fotowoltaiczne - opisują przedstawiciele Hochtief Polska. - Kontrakt przewiduje także opracowanie w technologii BIM trójwymiarowego modelu budynku z uwzględnieniem zmian i poprawek dokonanych w trakcie budowy ( tzw. powykonawczy model BIM). Będzie on wspomagał zarządzanie obiektem w trakcie eksploatacji.

Hochtief Polska ma na koncie m.in. budynek Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA