fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Wiecha na Jabłoniowej Alei

materiały prasowe
Osiedle domów w technologii panelowej w Choroszczy ma być gotowe w trzecim kwartale. Inwestycję spółki Polskich Domów Drewnianych realizuje Unihouse.

Sprzedaż rozpocznie się w czerwcu. Osiedle składa się z dziesięciu dwulokalowych domów i jednego budynku usługowego. - Wszystkie zostały wykonane w technologii panelowej, co pozwoliło znacząco zredukować zarówno czas trwania całej inwestycji, jak również koszty finansowe i środowiskowe – podkreślają w komunikacie przedstawiciele Polskich Domów Drewnianych.

Domy są już zmontowane. Zawisła na nich symboliczna wiecha. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe i podłączenie instalacji.

- Misją naszej spółki jest promowanie budownictwa drewnianego i ułatwianie dostępu do mieszkań. Współczesne budownictwo drewniane oferuje szereg zalet, których inne sposoby budowy nie są w stanie zapewnić. Na korzyść tej technologii przemawia przede wszystkim jej ekologiczny wymiar. Znakomita część prac w Choroszczy, czyli cały proces prefabrykacji, wykonywany jest w fabryce Unihouse - mówi Tomasz Szlązak, prezes Polskich Domów Drewnianych. - To bezpośrednio przekłada się na doskonałą precyzję, skrócenie czasu budowy i redukcję kosztów środowiskowych, zużycia energii oraz emisji gazów cieplarnianych. Domy o konstrukcji szkieletowej, drewnianej odpowiadają na wyzwania, które współczesnemu budownictwu stawiają zmiany klimatu. Pamiętajmy, że każdy metr sześcienny drewna pochłania aż 1 tonę dwutlenku węgla z atmosfery.

Na terenie osiedla znajdą się zbiorniki na wodę opadową do podlewania zieleni. - Każde mieszkanie będzie wyposażone w wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperację), a dachy budynków będą przystosowane pod montaż paneli fotowoltaicznych 5kW. To przełoży się na niższe koszty utrzymania – mówią przedstawiciele inwestora.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA