fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Węgierski deweloper buduje w Krakowie

materiały inwestorów
Rusza drugi etap osiedla Cordia Cystersów Garden. Ceny zaczynają się od 6,6 tys. zł za mkw. mieszkania.

Inwestycję w krakowskiej dzielnicy Grzegórzki prowadzi spółka Cordia. Dwa budynki są już niemal gotowe. W kolejnej części osiedla powstaną trzy bloki z mieszkaniami o powierzchni od 23 do 110 mkw. Najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 40 do 55 mkw. Zakończenie budowy drugiego etapu Cordia Cystersów Garden deweloper zapowiada na trzeci kwartał 2018 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 6,6 tys. zł za mkw.

- Prace przy realizacji Cordia Cystersów Garden przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. W pierwszym etapie inwestycji powstaje 146 mieszkań, z których już prawie połowa ma swoich właścicieli - mówi Michał Skwarek, dyrektor sprzedaży i marketingu w spółce Cordia. - Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku - zapewnia.

Dyrektor opowiada, że Cordia Cystersów Garden powstaje w przyległej do historycznego centrum Krakowa, dynamicznie przekształcającej się w nowoczesną i reprezentacyjną część miasta dzielnicy Grzegórzki. - Ta świetna lokalizacja gwarantuje swobodę w korzystaniu z kulturalnej i rozrywkowej oferty Krakowa. Świetnie rozwinięta komunikacja, z rondami Mogilskim i Grzegórzeckim zapewnia szybkie i wygodne dotarcie do najważniejszych miejsc w mieście - zachęcają przedstawiciele dewelopera. - W pobliżu osiedla są centra handlowo-rozrywkowe ( Galeria Krakowska, Galeria Kazimierz, M1, Kraków Plaza), centra biznesowe, żłobki, przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, przychodnie, centra rekreacji, restauracje - wyliczają.

Łącznie na osiedlu Cordia Cystersów Garden powstaną 323 mieszkania o powierzchni od 22 do 120 mkw. Deweloper wybuduje pięć budynków mieszkalnych (cztery dziewięcio- i jeden czterokondygnacyjny) w segmencie średnim wyższym i premium. Osiedle zaprojektowała krakowska pracownia Moon Studio.

- Cordia jako deweloper mieszkaniowy przykłada dużą wagę do standardu realizowanych przez siebie projektów. Od 2006 roku jesteśmy liderem rynku mieszkaniowego na Węgrzech. Chcemy, by również w Polsce Cordia kojarzyła się z interesującą ofertą - podkreśla Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w spółce Futureal.

Cordia Cystersów Garden to druga inwestycja mieszkaniowa węgierskiego dewelopera w Krakowie. Pod koniec 2014 roku Cordia oddała do użytku osiedle Nowe Bochenka na Podgórzu Duchackim przy ul. Adama Bochenka 25. Inwestycja liczy 388 mieszkań o powierzchni od 25 do 85 mkw. Spółka ma w planach kolejne osiedla w Krakowie i Warszawie. W najbliższym czasie Cordia planuje rozszerzyć swoje portfolio do 1 tys. mieszkań.

o deweloperze
Cordia to spółka zależna w 100 proc. od Futureal. Deweloper mieszkaniowy. Portfel spółki Cordia obejmuje ponad 6,5 tys. mieszkań na Węgrzech, w Rumunii i Polsce.

Futureal Group
Grupa Futureal to firma inwestycyjno – deweloperska działająca w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. To rodzinna firma z projektami o wartości ponad 1,6 mld euro.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA