fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Wieluń: 200 mieszkań +

Fotorzepa/ Adam Burakowski
W ramach państwowego programu przy ul. Sadowej i Agrestowej w Wieluniu ma powstać 200 wykończonych pod klucz lokali o średniej powierzchni 51 mkw.

Prace budowlane na działce o powierzchni ponad 2 ha mają się zacząć w pierwszym kwartale 2020 roku. Na osiedlu powstanie też żłobek w ramach programu Maluch+.

Wstępna koncepcja zakłada wybudowanie czterech budynków, w których znajdą się mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe.

- Wieluń, to kolejne po Łowiczu miasto w województwie łódzkim, które przystępuje do realizacji programu Mieszkanie+. W doskonałej lokalizacji, którą wskazała gmina Wieluń, powstanie osiedle, gdzie zamieszka 200 rodzin - zapowiada Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości. - Struktura mieszkań była konsultowana z władzami miasta, dlatego osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności. Już w przyszłym miesiącu rozpoczniemy projektowanie osiedla, a na początku przyszłego roku wbijemy pierwszą łopatę pod Mieszkanie+ w Wieluniu - zapowiada.

W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są sklepy spożywcze, przychodnie, apteka i poczta. - Inwestycja w ramach programu Mieszkanie+ jest odpowiedzią na deficyt mieszkaniowy w mieście - mówi cytowany w komunikacie Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia. - Mamy duże zapotrzebowanie na mieszkania w związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstw, które zwiększają zatrudnienie, pozyskując pracowników spoza Wielunia. Ma to oczywiście przełożenie na rozwój miasta i wzrost jego znaczenia w regionie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA