fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Lokum Vena II już po rewitalizacji

materiały prasowe
Drugi etap inwestycji u zbiegu ulic Ks. J. Poniatowskiego i B. Prusa we Wrocławiu zakończyła spółka Lokum Deweloper.

W drugiej części wrocławskiego osiedla Lokum Vena powstało 90 apartamentów i dziesięć lokali biurowych. Apartamenty właśnie trafiły do oferty. Średnia powierzchnia mieszkań to 40 mkw.

W ramach drugiego etapu deweloper ukończył rewitalizację zespołu budynków dawnej Fundacji Wrocławskiego Ojczyźnianego Związku Kobiet.

- Wzniesiony pod koniec XIX i na początku XX wieku kompleks, zaprojektowany przez Alberta Graua i Ottona Kuhlmanna, poddano renowacji w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Ideą przewodnią był szacunek dla wartości historycznych budynków i dążenie do przywrócenia w możliwie największym stopniu ich pierwotnego wyglądu. Udało się ocalić wiele oryginalnych elementów - zarówno konstrukcyjnych, jak i dekoracyjnych - część zaś została odtworzona na podstawie materiałów archiwalnych i prowadzonych na miejscu badań. Obiekt odzyskał dawną świetność. Został zaadaptowany do nowej funkcji mieszkaniowo-usługowej.

- Lokum Vena to inwestycja o szczególnym charakterze. Zrewitalizowana zabytkowa zabudowa i pełen zieleni dziedziniec tworzą idealne miejsce do życia dla osób szukających mieszkania w centrum miasta, a jednocześnie ceniących kameralne otoczenie - mówi cytowany w komunikacie Bartosz Kuźniar, prezes spółki Lokum Deweloper. - Ze względu na podwyższony standard lokali, a także położenie w pobliżu Ostrowa Tumskiego, bulwarów nadrzecznych i Rynku, jest to również doskonała propozycja dla inwestorów działających w sektorze luksusowych mieszkań na wynajem.

Dodaje, że wraz z zakończeniem drugiego etapu osiedla Lokum Vena kończy się realizacja inwestycji, która tchnęła nowe życie w niszczejącą historyczną zabudowę. - Zdegradowany teren położony w ścisłym centrum miasta przekształcił się w atrakcyjną przestrzeń - podkreśla prezes.

Lokum Deweloper buduje mieszkania o podwyższonym standardzie. Grupa koncentruje działalność na rynku wrocławskim i krakowskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA