fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Boris Johnson: Łatwo poradzimy sobie z twardym brexitem

AFP
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson jest przekonany, że jego kraj w łatwy sposób poradzi sobie z brakiem porozumienia w sprawie brexitu. Szef brytyjskiego rządu nadal nie przedstawił swojej oferty, która miałaby przerwać trwający impas.

- Myślę, że możemy sobie z tym poradzić. Wielka Brytania to wspaniały kraj. Z łatwością poradzimy sobie w przypadku braku porozumienia - powiedział Boris Johnson, który w Biarritz debiutował jako premier na międzynarodowej scenie. 

Szef brytyjskiego rządu dodał, że mało prawdopodobne jest, by po twardym brexicie w kraju zabrakło żywności i leków. Zapewnił, że do takiej sytuacji nie dojdzie. Johnson komentował w ten sposób treść dokumentu, która wyciekła na początku sierpnia.

Z dokumentu wynika, że w przypadku brexitu bez umowy rząd obawia się "paniki konsumentów" oraz problemów na polu bezpieczeństwa wewnętrznego w pierwszych tygodniach po wyjściu z UE.

Wczoraj Johnson mówił również, że Wielka Brytania nie będzie zobligowana do spłaty 39 mld funtów - na taką kwotę wyliczono zobowiązanie Londynu wobec budżetu UE - jeśli dojdzie do twardego brexitu.  "Wszystkie zobowiązania, które zostały powzięte przez 28 krajów członkowskich powinny być honorowane" - odpowiedziała Komisja Europejska.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA