fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Corbyn chce wyborów albo referendum. "Będą nas usuwać siłą"

AFP
Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy wezwał Borisa Johnsona do rozpisania przedterminowych wyborów lub referendum - informuje Sky News.

"Jestem oburzony zuchwałością rządu Johnsona, który mówi o suwerenności i jednocześnie chce zawiesić parlament, aby uniknąć nadzoru nad jego planami lekkomyślnego Brexitu Bez Umowy. To oburzające i to zagrożenie dla naszej demokracji" - głosi oświadczenie Corbyna.

"Dlatego Partia Pracy pracuje na forum parlamentu, aby pociągnąć do odpowiedzialności ten lekkomyślny rząd i przeciwdziałać katastrofalnemu brakowi umowy (o wyjściu z UE), który parlament już wcześniej wykluczył" - czytamy w oświadczeniu.

"Jeśli Johnson wierzy w swój plan, powinien poddać go pod głosowanie w wyborach powszechnych lub w referendum" - dodał Corbyn.

Z kolei wchodzący w skład Gabinetu Cieni Partii Pracy Clive Lewis zapowiada "obronę demokracji" wraz z innymi posłami. "Policja będzie musiała nas usunąć z Izby. Wezwiemy ludzi do wyjścia na ulicę" - pisze na Twitterze.

Natomiast sekretarz generalny związku zawodowego pracowników transportu, TSSA zapowiada akcję "nieposłuszeństwa obywatelskiego" w przypadku zawieszenia parlamentu.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA