fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Po głosowaniach ws. brexitu poseł porzuca partię May

AFP
Nick Boles, parlamentarzysta Partii Konserwatywnej, ogłosił, że opuszcza szeregi partii Theresy May, po tym jak jego propozycja dotycząca przełamania impasu ws. brexitu została w poniedziałkowym głosowaniu odrzucona przez Izbę Gmin - informuje Reuters.

Boles przedstawił propozycję tzw. Wspólnego Rynku 2.0, umowę, która miałaby sprawić, że Wielka Brytania byłaby związana z Unią w podobny sposób jak Norwegia. Takie rozwiązanie oznaczałoby udział Wielkiej Brytanii we wspólnym rynku europejskim.

Propozycja Bolesa została odrzucona 282 głosami przeciw 261.

- Poświęciłem wszystko próbie znalezienia kompromisu, który umożliwiłby wyjście krajowi z UE przy jednoczesnym zachowaniu jego siły ekonomicznej i spójności politycznej, przyjmuję to, że zawiodłem - powiedział Boles na forum Izby Gmin.

- Zawiodłem głównie dlatego, że moja partia odrzuca kompromis, z żalem ogłaszam zatem, że nie mogę dłużej siedzieć w ławach tej partii - dodał Boles.

Na Twitterze parlamentarzysta napisał potem, że będzie zasiadał w Izbie Gmin jako "Niezależny Progresywny Konserwatysta".

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA