fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd walczy z gotówką, ale nie zawsze i wszędzie

123RF
Uber robi w Polsce krok w tył i zaczyna przyjmować płatności w gotówce. W związku z tym instaluje w autach również kasy fiskalne. Czyżby firma ugięła się pod presją zwyczajów płatniczych Polaków, którzy nie należą do zwolenników kart kredytowych? Dotąd tylko w ten sposób można było za przejazd zapłacić.

Mogło to mieć wpływ na decyzję firmy, jednak akurat amerykańskie koncerny dość rzadko zmieniają zasady funkcjonowania na innych rynkach. Skoro w USA wszyscy mają karty kredytowe, to gdzie indziej jest zapewne tak samo. Nieważne są lokalne uwarunkowania, liczy się główny rynek, a zresztą my i tak wiemy lepiej. Amazon Polakom nie dość, że oferuje zakupy robione tyko w niemieckim sklepie, to jeszcze z ryzykiem kursowym (ceny są podawane w euro, nie wiadomo, ile finalnie się za nie zapłaci) i tylko przez kartę kredytową. Na razie nie widać szans na jakąkolwiek odpowiedź na lokalne preferencje, jak szybkie e-przelewy, które przewodzą liście ulubionych metod płatności na naszym rynku. Nie mówiąc już o płatności przy odbiorze paczki – taka opcja w głowie władz Amazona nawet nie postanie.

Uber jednak nie zmienia jednej ze swoich fundamentalnych zasad tylko z powodów preferencji klientów w danym kraju, a akurat u nas pozycja gotówki wciąż jest bardzo si...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA