fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Chiński luksusowy ośrodek na Tahiti

123rf.com
Konsorcjum firm z Hongkongu i Chin uzyskało kontrakt na budowę za 2,5 mld dolarów luksusowego ośrodka na Polinezji Francuskiej i prowadzenie go przez 70 lat, co ożywi gospodarczo ten archipelag

Firma obrotu nieruchomościami Recas Global z Hongkongu, chińskie koleje państwowe i firma obrotu nieruchomościami R&F Properties sfinansują, zbudują i poprowadzą luksusowy ośrodek wypoczynkowy Tahiti Mahana Beach złożony także z ośrodka konferencyjnego, restauracji i galerii handlowych — poinformował w komunikacie prezydent Polinezji Francuskiej, Edouard Fritch. Szef Recas Global, Ivan Ko ma z kolei nadzieję, że archipelag stanie się nowym kierunkiem dla bogatych turystów z Chin i z innych regionów Azji.

Ko inwestujący po raz pierwszy we francuskim archipelagu stwierdził, że głównymi atrakcjami tego regionu są nieskazitelne środowisko, oryginalna kultura i wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie chciał ujawnić szczegółów finansowania projektu przez konsorcjum.

Kompleks ma być gotowy za 6 lat, pozwoli zatrudnić ponad 10 tys. ludzi, co znacznie poprawi sytuację archipelagu, gdzie bezrobocie przekracza 20 proc. — wynika z danych za 2012 r. Tahiti jest największą wyspą, turystyka zapewnia 10-15 proc. przychodów gospodarce, ale mocno odczuła kryzys finansowy na świecie. Archipelag zależy w dużym stopniu od importu z Francji i pomocy finansowej metropolii.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA