fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Po raz pierwszy nagradzamy patriotów w biznesie

„Rzeczpospolita” i Fundacja Patriotyzmu Gospodarczego nagrodziły wczoraj dziesięć firm w ośmiu kategoriach. Nagrodę główną zdobyły: PKO BP, SaMasz, ZM Tarnów, APS Energia. W kategorii spółek giełdowych triumfował Comarch, dużych polskich spółek – Synthos, małych – ZM Tarnów, dużych firm kontrolowanych przez kapitał zagraniczny – Samsung, a małych firm – Famot Pleszew
FotorzepaJerzy Dudek
Przyznane zostały nagrody w ramach Indeksu Patriotyzmu Polskiego Biznesu. Dzisiaj patriotyczne podejście do gospodarki ponownie staje się modne, choć w innych krajach to od dawna stały trend.

Nagrody zostały stworzone, aby uhonorować firmy przyczyniające się do rozwoju Polski, a jednocześnie sumiennie wywiązujące się z powinności i zobowiązań względem społeczeństwa oraz państwa.

– Doceniając szansę, jaką Polsce daje członkostwo w Unii Europejskiej, powinniśmy pamiętać o interesie narodowym, wzorując się na krajach Zachodu – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas wtorkowej gali w budynku GPW.

Zapytany o definicję patriotyzmu gospodarczego, zwrócił uwagę, że trzeba się bogacić, bo zyski nie są złe. Nie można jednak zapomnieć o rodzinie, małej ojczyźnie, a także wspólnocie narodowej.

Laureatów wybrała kapituła według takich kryteriów, jak zapłacony podatek, wydatki na badania i rozwój oraz działalność charytatywna. Firmy, które zgłosiły się do konkursu, zapłaciły ponad 4,6 mld zł podatku dochodowego za ostatni rok. Na rozwój wydały 25 mld zł. Dodatkowe miliardy trafiły na projekty ch...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA