Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.11.2016 05:10 Publikacja: 27.11.2016 19:07
2 zdjęcia
ZobaczFoto: 123RF
Rozpatrywana przez Sejm, a forsowana przez NSZZ Solidarność ustawa ograniczająca handel w niedzielę spowodowała wyjątkowo ostrą polaryzację opinii Polaków. Najwięcej przeciwników ma wśród mieszkańców dużych miast (52,3 proc.) i aglomeracji (48,3 proc.). Wieś popiera zakaz handlu (ponad 44 proc. badanych jest za). Jak wynika z badań SW Research, prezentowanych podczas targów Orzeł Dystrybucji FMCG, co piąty Polak nie ma wyrobionego zdania na ten temat.
W samej branży handlowej zdania co do ustawy są mocno podzielone. – Liczymy, że po wprowadzeniu ograniczeń dla dużych sklepów obroty mogą wzrosnąć z powodu wzrostu zamówień z tradycyjnego handlu – mówi Zenon Daniłowski, przewodniczący rady Praskiej Giełdy Spożywczej.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Rodzima branża technologiczna równa z ziemią projekt, który miał wyznaczyć kierunki rozwoju sztucznej inteligenc...
Amerykański Senat i Izba Reprezentantów przegłosowały „Big Beautiful Bill” Trumpa, branża logistyczna ostrzega p...
Fundacje rodzinne stają się coraz popularniejszym narzędziem dla polskich przedsiębiorców oraz rodzin biznesowyc...
Microsoft zwolni około 9000 pracowników. Ta zmiana dotknie około 4 proc. globalnej siły roboczej spółki w różnyc...
Del Monte Foods, 138-letnia firma najlepiej znana z konserwowanych owoców i warzyw, ogłosiła upadłość i poszukuj...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas