Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.10.2020 13:00 Publikacja: 28.10.2020 13:00
Foto: AFP
Pomoc firmom będzie składać się z darowizn, ulg podatkowych i dodatkowych środków na techniczne bezrobocie — poinformowali na konferencji prasowej premier Giuseppe Conte i minister gospodarki Roberto Gualtieri. — Gabinet zatwierdził dekret, który zapewni natychmiastową kompensatę sektorom będącym w tej chwili w najtrudniejszej sytuacji — powiedział premier.
Pakiet zawiera 2,4 mld euro jednorazowej pomocy dla 460 tys. firm, ulgi podatkowe w kosztach wynajmu i zniesienie podatku od nieruchomości IMU odprowadzanego w grudniu — dodał Gualtieri. Przewiduje ponadto środki na kolejne 6 tygodni — do 31 stycznia — na wspieranie technicznego bezrobocia stosowanego przez firmy od marca, aby nie zwalniać pracowników; rząd w budżecie na 2021 r. przedłuży tę pomoc o dodatkowe 12 tygodni. Rząd obiecał, że nie dojdzie do powtórki opóźnień w przekazywaniu pomocy finansowej firmom, co zdarzało się podczas pierwszej fali zachorowań. Minister Gualtieri poinformował, że główny urząd podatkowy przekaże do połowy listopada środki bezpośrednio na konta bankowe zainteresowanych, używając „mechanizmu, który jest szybki, prosty i skuteczny".
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kolejne już w Rosji zagrabienie prywatnego majątku przez reżim. Tym razem chodzi o producenta złota. Działania K...
Przedsiębiorcy za Odrą obawiają się, że ewentualne wprowadzenie poboru dodatkowo zmniejszy dostępność siły roboc...
Amerykański Senat i Izba Reprezentantów przegłosowały „Big Beautiful Bill” Trumpa, branża logistyczna ostrzega p...
Fundacje rodzinne stają się coraz popularniejszym narzędziem dla polskich przedsiębiorców oraz rodzin biznesowyc...
Microsoft zwolni około 9000 pracowników. Ta zmiana dotknie około 4 proc. globalnej siły roboczej spółki w różnyc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas