fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Norma łączności Wi-Fi w Unii opóźniona

AdobeStock
Plan Komisji Europejskiej wprowadzenia w Unii normy łączności Wi-Fi w motoryzacji ulegnie opóźnieniu o 2 miesiące, bo kraje Unii poczekają na wykładnię prawną tej propozycji, co daje cień nadziei zwolennikom konkurencyjnej normy C-V2X w technologii 5G

Z kolei Daimler, Ford, Grupa PSA,. Deutsche Telekom, Ericsson, Huawei, Intel, Qualcomm i Samsung opowiadają się za normą C-V2X w technologii 5G, która zapewnia łączność między pojazdami, ale także z urządzeniami odbioru w pobliżu, ma też większy zakres zastosowań.

Grupa lobbyingu na rzecz operatorów łączności bezprzewodowej GSMA uważa, że w propozycji Brukseli są sporne punkty. — Oczekujemy, że służba prawna Rady Europejskiej odniesie się krytycznie do tego projektu ustawy, który faktycznie daje mandat technologii Wi-Fi, a Komisja Europejska powinna być neutralna technologicznie — stwierdził dyrektor GSMA, Joop Hazenberg. — Istnieją też inne poważne wątpliwości co do przyznania tej służbie uprawnień przez Komisję, która rozdaje to, czego nie ma — cytuje go Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA