fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zyski Śnieżki w górę

Producent farb i lakierów pochwalił się dwucyfrową dynamiką zysków.

Opublikowane wyniki kwartalne pozytywne zostały przyjęte przez rynek. W trakcie pierwszych minut czwartkowej sesji akcje Śnieżki drożały o ponad 2 proc. Od początku rok papiery spółki przyniosły ponad 15 proc. zysku. W pierwszym kwartale br. spółka zarobiła na czysto 15,3 mln zł, o prawie 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Zysk operacyjny wzrósł o 42 proc, osiągając poziom 21,7 mln zł. Przychody ze sprzedaży wyniosły 134,7 mln zł i były o 8 proc. większe niż rok wcześniej. Co istotne grupa poprawiła rentowność na wszystkich poziomach.

Marża EBITDA wzrosła do 19,4 proc. z 15,9 proc. rok wcześniej, a marża operacyjna wyniosła 16,1 proc. wobec 12,3 proc. przed rokiem. - Głównym czynnikiem mającym wpływ na osiągnięte wyniki finansowe grupy kapitałowej w ciągu pierwszego kwartału 2017 roku była wyższa sprzedaż zrealizowana na wszystkich najważniejszych rynkach. Na zrealizowany zysk netto wpłynęły nieco wyższe ceny surowców, podwyżka cen wyrobów oraz wyższe koszty finansowe w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku.

Wzrost kosztów finansowych wynika z wyceny transakcji forward zawartych w pierwszym kwartale 2017 roku - wyjaśniono w raporcie. W I kwartale 2017 roku grupa wypracowała wzrosty sprzedaży na wszystkich najważniejszych rynkach. Na rynku polskim wzrost sprzedaży wyniósł 7 proc., na rynku ukraińskim 15 proc. a na rynku białoruskim 9 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA