fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zapisy na Poland Business Run 2021 ruszyły

Komu w tym roku pomogą pracownicy zaangażowanych firm?
„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run 2021
Od 11 maja można zapisywać drużyny do udziału w biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Będzie to jubileuszowa, dziesiąta edycja, a do tej pory biegacze pokonali już ponad pół miliona kilometrów i wsparli 599 beneficjentów. Dla kogo uczestnicy największej w Polsce imprezy sportowej online pobiegną tym razem?
Poland Business Run to sztafeta charytatywna dedykowana firmom, ale może wziąć w niej udział każdy. Biegną w niej pracownicy międzynarodowych korporacji, małych firm, jak i grupy znajomych. Wcale zresztą nie trzeba biec, czterokilometrowy dystans równie dobrze można przejść spacerem. Od wyniku ważniejszy jest cel – a tym jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Firmy cenią sobie Poland Business Run jako gotowe narzędzie CSR oraz atrakcyjny sposób na aktywizację i integrację pracowników, który można wykorzystać w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej na wiele sposobów. A jak dołączyć do wydarzenia? Wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę, zarejestrować się i wnieść opłatę startową (375 zł netto za drużynę), a wsparcie trafi do potrzebujących.
Będzie można to zrobić między 11 a 31 maja, kiedy trwają zapisy na Poland Business Run 2021. Tegoroczna edycja, tak jak zeszłoroczna, odbędzie się w bezpiecznej formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Zastąpią je indywidualne ścieżki biegaczy i realizowany z Krakowa streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki. Towarzyszyć im będą między innymi ambasadorzy i beneficjenci biegu.

10 lat biegania i pomagania

Pomysł biznesowego biegu charytatywnego zrodził się w Krakowie i tam też w 2012 roku sztafeta pobiegła po raz pierwszy, gromadząc 1000 osób.
– Zaczęło się od jednej beneficjentki, ale już wtedy liczba chętnych przerosła nasze oczekiwania – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, zaangażowana w organizację biegu od początku. – Z roku na rok rosła liczba biegaczy, a z nimi liczba osób, które mogliśmy wesprzeć. To cudowne uczucie widzieć, że tyle firm chce łączyć integrację pracowników z pomocą innym. Druga edycja imprezy odbywała się już w trzech miastach, a trzecia w pięciu. W 2019 roku zaangażowanych było już dziewięć miast i 27 tys. biegaczy, dzięki czemu w całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł już 599 osób z niepełnosprawnościami.

„Nic nas nie zatrzyma"

– Kiedy w zeszłym roku ogłoszono pandemię, długo zastanawialiśmy się, co zrobić – wspomina Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji. – Wiadomo było już, że sztafeta we wrześniu nie pobiegnie, nie w formie imprezy masowej. Jednocześnie pierwsze wnioski beneficjentów spływały. Nie mogliśmy zawieść tych osób, zwłaszcza w takim momencie! To był dla całego zespołu fundacji czas pełen wyzwań, ale wspólnymi siłami udało nam się stworzyć nową formułę i z sukcesem doprowadzić do jej realizacji.
Pandemia nie pokonała ducha i chęci pomocy organizatorów, sponsorów i biegaczy. Tych ostatnich w 2020 roku zgłosiło się ponad 19 tys. Pobiegli, każdy po własnej czterokilometrowej trasie, i pomogli 71 beneficjentom, którzy bardzo tego wsparcia potrzebowali. To imponujący wynik w tak trudnych warunkach – na tyle, że Poland Business Run 2020 był największym online'owym wydarzeniem sportowym zeszłego roku w Polsce.
Choć wspólny bieg się nie odbył, 6 września 2020 roku biegaczy z numerami startowymi i w chustach Poland Business Run można było spotkać w całym kraju. Widoczni byli w centrach miast, parkach, lasach czy na górskich szlakach. Kolejna okazja, by biegać i pomagać, już niedługo, 5 września, ale zarejestrować się trzeba do końca maja.
– Po cichu marzy nam się na dziesiąte urodziny stu beneficjentów tej edycji – zdradza Agnieszka Pleti. – Czy to się uda? Czas pokaże, bo zależy to między innymi od funduszy, które uda się zebrać. Wierzymy jednak, że i firmy wystawiające drużyny, i biegacze nie zawiodą, dzięki czemu pomożemy jak największej liczbie osób „stanąć na nogi". Trzymamy kciuki za to, żeby była ich setka!

Komu biegacze „wybiegają" pomoc w tym roku?

Lista beneficjentów Poland Business Run 2021 cały czas jest jeszcze otwarta. Wśród nich są i młode, i starsze osoby, potrzebujące dofinansowania sprzętu lub rehabilitacji. Krystyna to pogodna, krakowska seniorka, która potrzebuje rehabilitacji, by utrzymać sprawność, móc się swobodnie poruszać i żyć bez bólu. Utrudniają jej to problemy z kręgosłupem, które pojawiły się z wiekiem.
Paweł w 2001 roku doznał złamania kręgosłupa i od tego czasu porusza się na wózku. Ma na swoim koncie sukcesy sportowe, w tym dwukrotne mistrzostwo Polski w pchnięciu kulą. Ostatnio wrócił na studia dotyczące psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim, które przerwał mu wypadek. Marzy, by zawodowo pomagać osobom z niepełnosprawnościami w walce z przeciwnościami losu. Biegacze pomogą Pawłowi to osiągnąć, dofinansowując mu nowy wózek, dostosowany do jego aktualnych potrzeb.
Marysia urodziła się bez nogi i z niewykształconymi kośćmi palców w lewej dłoni. Mimo to jest bardzo aktywna i energiczna, uwielbia jeździć konno i na rowerze. Ma grono przyjaciół, którzy ją wspierają. Marzeniem Marysi jest wystartować w zawodach konnych. Biorąc pod uwagę jej zaangażowanie i determinację w pokonywaniu barier, jest na dobrej drodze, by z sukcesami realizować swoje cele. Potrzebuje tylko wsparcia finansowego. Trzynastolatka jest w okresie intensywnego rozwoju, dlatego konieczny jest zakup nowej protezy, by dalej mogła rozwijać swoje pasje i lepiej funkcjonować na co dzień.
By im pomóc, nie trzeba wiele – wystarczy zebrać pięciu członków drużyny, zarejestrować się, wnieść opłatę startową i wziąć udział w sztafecie. Dystans czterech kilometrów jest przyjazny nawet dla amatorów. Drużyna nie musi reprezentować firmy ani biec razem. Dzięki formule wirtualnej w zeszłym roku powstały nawet zespoły międzynarodowe.

Jak się zapisać na bieg?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa od 11 do 31 maja. By wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając adres do wysyłki pakietów startowych i dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.
Organizatorzy wraz z beneficjentami liczą na ciepłe przyjęcie i rekordowe zapisy, które będą doskonałym prezentem na 10. urodziny inicjatywy.
– Jesteśmy pewni, że kolejny bieg przyniesie nam wszystkim wiele satysfakcji i pomoże w integracji, która w czasie pandemii stała się dużo trudniejsza. Czekamy na Państwa zapisy! – Motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Poland Business Run 2021
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA