Reklama
Rozwiń

Inżynierska rewolucja w przemyśle

W polskich firmach rośnie znajomość koncepcji przemysłu 4.0, jak również liczba wdrożeń w tej dziedzinie, lecz tempo zmian ogranicza niedobór odpowiednich kadr. Kluczowi są inżynierowie i ich gotowość do przejęcia roli liderów zmian.

Publikacja: 09.05.2019 21:00

Inżynier w innowacyjnym przemyśle będzie musiał wykazać się interdyscyplinarnością – łączyć wiedzę i

Inżynier w innowacyjnym przemyśle będzie musiał wykazać się interdyscyplinarnością – łączyć wiedzę i umiejętności techniczne z różnych obszarów z kompetencjami personalnymi i społecznymi

Foto: materiały prasowe

Konieczność zatrudnienia nowych specjalistów, w tym odpowiednio wykwalifikowanych inżynierów, oraz brak środków na inwestycje w nowe kadry zajmujące się nowoczesnymi technologiami to dwie najpoważniejsze bariery dla rozwoju strategii przemysłu 4.0 w małych i średnich firmach produkcyjnych w Polsce. Na te bariery wskazuje co drugi inżynier z sektora małych i średnich firm (MŚP), którzy uczestniczyli w najnowszej edycji badania Smart Industry Polska 2019 (SIP). Zorganizowała je firma Siemens we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję
Biznes
Del Monte ogłosiło upadłość. Klienci odwrócili się od konserwowanej żywności
Biznes
KE proponuje nowy cel emisji, polski opór wobec ETS2 i umowa USA-Wietnam