fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Promocja turystyki. Zaszczepimy cię po wylądowaniu

AdobeStock
Malediwy i Alaska planują wprowadzenie oferty zachęcającej do przyjazdów. Władze chcą zaszczepić preparatem Pfizera, bądź Moderny wszystkich chętnych tuż po wylądowaniu, jeszcze na lotnisku.

Malediwy chcą rozpocząć akcję jeszcze w tym tygodniu. Alaska także podała datę: 1 czerwca 2021. Akcja „zaszczepimy cię" ma być prowadzona na czterech alaskańskich lotniskach w Anchorage, Fairbanks, Juneau i Ketchikan, tuż po przejściu przez pasażerów kontroli dokumentów i cła. Ten program ma zostać przetestowany na stałych mieszkańcach stanu jeszcze pod koniec kwietnia. Zdaniem gubernatora Alaski , Mike Dulneavy, który na tę promocję wydał federalne pieniądze, zaoferowanie szczepień ma szansę uratować letni sezon turystyczny.

Alaskański pomysł wcale nie jest „kosmiczny". 1 czerwca większość Amerykanów już będzie miała za sobą pierwszą dawkę szczepień przeciwko COVID-19, ale ma kłopoty z przyjęciem 2. dawki. Bilety lotnicze nadal są tanie i podróż na Alaskę może się okazać najlepszym rozwiązaniem, jeśli rzeczywiście od przyjęcia podwójnych dawek szczepionek uzależnione jest restart podróży lotniczych. Ale Alaskańczycy wierzą, że i ci, którzy jeszcze nie zdążyli się zaszczepić, przylecą chociaż po pierwszą dawkę i wcale nie muszą po drugą przylatywać ponownie, bo mogą się zarejestrować bliżej domu.

Sami mieszkańcy Alaski już zostali zaszczepieni, więc nie ma obaw o roznoszenie wirusa i zapełnianie szpitali przyjezdnymi. Gubernator Dulneavy nie ukrywa, że pomysł takiej promocji turystyki skopiował z Malediwów. Zapewnia również, że pomysł szczepienia także cudzoziemców za państwowe pieniądze nie jest nadużyciem, tylko wynika z troski o bezpieczeństwo mieszkańców tego stanu. — To ci, którzy się jeszcze nie zaszczepili są największym zagrożeniem i od nich pochodzą kolejne mutacje wirusa. Najlepiej byłoby teraz wyszczepić Brazylijczyków i obywateli RPA. — mówi gubernator i zachęca do przyjazdu także Brytyjczyków, bo większość z nich przyjęła przynajmniej już jedną dawkę.

Szczepienia oferowane turystom mają także uratować sezon letni na Malediwach – powiedział minister turystyki tego kraju Abdulla Mausoom. Dla PKB tego kraju turystyka przynosi 67 proc. wszystkich wpływów. Dotychczas 53 proc. ludności archipelagu została zaszczepiona, w tym 90 proc. pracowników branży hotelarskiej. Program nazywa się „3V" ( od visit,vaccinate and vacation — przyjedź, zaszczep się, spędź urlop). A w prognozach jest przyjęcie 1,5 mln turystów, którzy mają tam spędzić 10 mln nocy. Od początku tego roku Malediwy przyjęły już 350 tys. turystów, którzy przyjechali głównie z Indii

Malediwy otrzymały szczepionki z Chin, Indii oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Ten kraj stał się popularny wśród bogatych ekspatów, którzy pracują siedząc na plaży i w luksusowych hotelach. Minister turystyki chce wierzyć, że taki trend się utrzyma przez resztę roku. ? Przyjeżdżający mogą u nas otrzymać bezpłatnie jedną, bądź dwie dawki — mówi Abdulla Mausoom

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA