fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Chiński sąd nie chce podróbek Range Rovera

materiały prasowe
Jaguar Land Rover wygrał w Chinach proces z konkurencyjną firmą Jiangling Motors, która skopiowała jego model SUV-a Range Rover Evoque.

Brytyjski producent luksusowych samochodów należący do Tata Motors poinformował, że sąd rejonowy w dzielnicy Chaoyang w Pekinie orzekł, że model Evoque wypuszczony na rynek w 2018 r., ma pięć niepowtarzalnych cech, które zostały bezpośrednio skopiowane w modelu Landwind X7 produkowanym przez Jiangling Motors, co wywoływało częste pomyłki wśród konsumentów.

Sąd nakazał natychmiastowe zaprzestanie sprzedaży, produkcji i akcji marketingowych pojazdów Landwind i zapłacenie kompensaty brytyjskiej firmie — podał Reuter.

Oba pojazdy sportowo-użytkowe mają podobny kształt, opadające ku tyłowi dach i okna, niemal identyczne tylne światła i charakterystyczne przetłoczenia po obu stronach karoserii.

Brytyjski producent pozwał Chińczyków w 2016 r. Mimo nagminnego i często rzucającego się w oczy kopiowania przez firmy chińskie wyrobów światowych producentów samochodów ci ostatni nie idą z tym do sądów tego kraju, bo oceniają jako nikłe szanse wygrania. Ponadto proces może zaszkodzić danej marce w chińskim społeczeństwie, które uzna, że zagraniczna firma nęka miejscowych konkurentów.

Nowa wersja modelu Evoque wejdzie na chiński rynek w kwietniu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA