fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Włoscy związkowcy grożą strajkiem, jeżeli ich fabryki nadal będą otwarte

AFP
Związki zawodowe przemysłu metalowego grożą strajkiem z powodu zbyt wielu luk w ustawie zamykającej fabryki z powodu koronawirusa.

Trzy główne związki zawodowe zrzeszające pracowników przemysłu metalowego w Lombardii grożą strajkiem, jeżeli rząd Włoch nie usunie luk w dekrecie zamykającym tymczasowo firmy z powodu epidemii koronawirus. Jak podaje Reuters związki FIOM, FIM i UILM wydały oświadczenie, w którym stwierdzają, że lista firm mogących kontynuować pracę „została nadmiernie poszerzona, obejmując obszary o wątpliwym znaczeniu" i do tego umożliwia firmom „nadmierną swobodę uznania" przy składaniu wniosku o zwolnienie z zamknięcia.

Związkowcy grożą strajkiem w obronie zdrowia swoich członków, jeżeli rząd nie uściśli przepisów tak, by funkcjonowały faktycznie niezbędne przedsiębiorstwa. Związki zawodowe podadzą szczegóły strajku w najbliższych dniach.

Rządowy dekret z niedzieli nakazuje zamknięcie do 3 kwietnia wszystkich przedsiębiorstw z wyjątkiem tych niezbędnych do funkcjonowania państwa w okresie epidemii. W dekrecie podana jest lista sektorów gospodarki uznanych za niezbędne i właśnie ta lista budzi wątpliwości związkowców.

Lombardia to najbardziej dotknięty epidemią koronawirusa region Włoch.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA