fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rząd chce ściągać startupy z zagranicy

Adobe Stock
Rusza program Poland Prize, który ma zachęcić młodych przedsiębiorców oraz wynalazców spoza UE do uruchomienia biznesu w Polsce. Przygotowano dla nich szybką ścieżkę wizową i 15 mln zł.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) szykują magnes przyciągający zagraniczne firmy pracujące nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Chcą nad Wisłę sprowadzać ciekawe pomysły biznesowe i talenty, m.in. z branż informatycznej, biotechnologicznej i fintech (innowacje w sektorze bankowym).

– Te sektory są polską specjalnością, więc można liczyć, że właśnie startupy o takim profilu będą szczególnie zainteresowane uruchomieniem działalności w naszym kraju – mówi Jadwiga Emilewicz, stojąca na czele resortu.

Ale program skierowany jest do różnych branż i rynków. Jak tłumaczy minister, w szczególności koncentrować ma się on na startupach spoza Unii Europejskiej, w tym m.in. z Europy Wschodniej. – W sposób naturalny pewnie najwięcej zgłoszeń będzie pochodzić zza naszej wschodniej granicy, ale jesteśmy otwarci na cały świat – zaznacza szefowa MPiT.

Szybka ścieżka wizowa

Pil...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA