fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nie ma chętnych na "najstraszniejszy" dom na Wyspach

Rightmove/
Zabytkowa kaplica we wsi North Lopham w hrabstwie Norfolk została przekształcona w luksusowy dom. Nie ma jednak chętnych na jej kupno. Wszystko przez to co znajduje się w ogródku przed głównym wejściem.

Nikt nie chce jej kupić i nie dlatego, że to dawna kaplica Metodystów, ale dlatego, że w ogródku przed domem stoi 36 starych nagrobków, a 14 kolejnych opartych jest o ściany budynku.

Kaplica, wybudowana w 1810 roku, została wystawiona na sprzedaż w kwietniu 2018 roku za 590 tys. funtów (niespełna 3 mln złotych), jednak nikt nie złożył oferty, a i chętnych na obejrzenie domu nie było wielu. Teraz kaplica jest do kupienia za 490 tys. funtów (około 2,4 mln złotych).

North Lopham to jedna z najstarszych miejscowości w Wielkiej Brytanii, zamieszkała już w czasach rzymskich i aż siedem znajdujących się na jej terenie budynków zostało wpisanych na listę zabytków chronionych prawem (National Heritage List) - mimo, że wieś liczy zaledwie nieco ponad 600 mieszkańców. Kaplica przekształcona w dom mieszkalny też jest na tej liście.

Jednak cmentarz w gródku przed domem skutecznie odstrasza potencjalnych chętnych. A szkoda, bo dom został wyremontowany i wygląda zachęcająco. Na parterze jest przestronny salon połączony z nowoczesną kuchnią, trzy sypialnie, dwie duże łazienki i pomieszczenie gospodarskie. Nad nimi znajduje się przeszklona galeria. Dom ma powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych i ogrzewanie podłogowe oraz kilka praktycznych szaf wnękowych.

Ogródek przed domem, tam gdzie wciąż stoją nagrobki - jest własnością Kościoła Anglii, który jest zobowiązany do dbania o nie. Wszystkie nagrobki są z XIX wieku, a wierni od lat 70. XIX wieku są chowani na pobliskim cmentarzu. Za domem jest ogród wolny od nagrobków. Cała posiadłość ma powierzchnię 2,3 tys. metrów kwadratowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA