fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Komornik nie ma już w ręku całego majątku KCI

Adobe Stock
Spółka KCI podała w komunikacie bieżącym, że będąca z nią w sporze spółka zależna giełdowego CNT ograniczyła się do zabezpieczenia na majątku KCI kwoty do 5,4 mln zł. Zarząd KCI podkreślił, że wciąż nie wyraża zgody na takie działania i że będzie podejmował dalsze kroki w celu całkowitego zdjęcia zabezpieczenia.

W grudniu ub.r. KCI informowała, że spółka zależna CNT uzyskała nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym przez Sąd Okręgowy w Krakowie. Firma podnosi, że sporna kwota 5,4 mln zł została ponad półtora roku temu już zapłacona CNT.

- Bazując na wydanym w takich okolicznościach nakazie zapłaty, komornik w imieniu CNT, zajął praktycznie cały majątek KCI o wartości kilkuset milionów złotych, w tym wszystkie konta KCI. Przypomnę, że KCI jest właścicielem mediów w Polsce, posiada 75 proc. akcji Gremi Media, wydawcy m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu" – wskazywał w grudniu Grzegorz Hajdarowicz, przewodniczący rady nadzorczej KCI.

- Po naszych krokach prawnych oraz poinformowaniu opinii publicznej doszło do ograniczenia zabezpieczenia. Będziemy bronić wartości i majątku spółki oraz całkowitego zdjęcia zabezpieczeń. Jednocześnie dochodzimy od CNT kwoty 5,4 mln zł, która w 2019 r. została zapłacona nienależnie – komentuje Piotr Łysek, prezes KCI.

Spór dotyczy transakcji kupna-sprzedaży działki w Krakowie kilka lat temu, na której CNT realizuje projekt deweloperski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA