fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Trzaskowski: Odraczamy opłaty za czynsz dla biznesu

tv.rp.pl
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej poinformował, że władze stolicy zdecydowały się pomóc lokalnym przedsiębiorcom. – Odraczamy zapłaty za czynsze i nie będziemy pobierać odsetek za nieterminowe wpłaty – poinformował prezydent Trzaskowski.

Sytuacja budżetowa miasta jest trudna – podkreślił prezydent Warszawy. Poinformował, że władze stolicy zwróciły się do rządu o pomoc w ramach pakietu antykryzysowego.

Mimo tej trudnej sytuacji władze stolicy zdecydowały, że muszą pomóc lokalnym przedsiębiorcą, a odroczenie zapłaty za czynsz – w czasie, kiedy wiele firm jest zmuszonych do zawieszenia działalności – jest jednym z nich.

Najemcy lokali należących do miasta będą też mogli składać wnioski o obniżenie czynszu na jeden miesiąc. Każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie i jeśli okaże się, że faktycznie sytuacja najemcy jest trudna, to zostanie podjęta stosowna decyzja.

Jednocześnie Rafał Trzaskowski zaapelował do warszawiaków by przestrzegali zakazu zgromadzeń. Dotyczy to także bulwarów wiślanych. Rada Warszawy wprowadziła w czwartek na czas epidemii zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Chodzi m.in. o bulwary i plaże nad Wisłą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA