fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Powrót do przeszłości. Commodore 64 znów trafia na sklepowe półki

Commodore 64
www.kochmedia.com
Kultowy komputer z lat osiemdziesiątych wraca do sklepów. Fani będą zachwyceni.

Commodore 64 był jednym z najpopularniejszych komputerów końcówki lat osiemdziesiątych XX wieku. Na tamte czasy był to jeden z najbardziej przyjaznych użytkownikowi i najłatwiej dostępnych komputerów, a jego popularności bardzo pomagała duża liczba gier, z których wiele do dziś pozostaje we wdzięcznej pamięci pokolenia obecnych czterdziestolatków. Na modę na retro liczą zapewne producent i dystrybutorzy C64 Maxi, który niedługo pojawi się oficjalnie na polskim rynku.

Odświeżony Commodore 64 pojawi się w polskich sklepach 12 grudnia. Polskim dystrybutorem będzie firma Koch Media. Komputer będzie miał wymiary zbliżone do oryginalnych, identyczną z oryginałem stylistykę, a do zestawu będzie też dołączony joystick, taki jak dawniej. Różnicą będzie za to choćby fakt, że będzie można go podłączyć do ekranu kablem HDMI, a w pamięci urządzenia znajdą się 64 preinstalowane gry. Odpadają więc problemy z wgrywaniem gier z kasety magnetofonowej i dłubanie śrubokrętem nie będzie konieczne. Proste też będzie zapisywanie stanu gry, a dodatkowe programy i gry będzie można uruchamiać z zewnętrznego nośnika podłączanego przez port USB. 

Cena zestawu na rynek polski będzie wynosiła 499 złotych. W podobnej cenie można kupić w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych autentyczne C64.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA