fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Los R. Stadlera w Audi tematem obrad w poniedziałek

fot. Krisztian Bocsi/Bloomberg
Rada nadzorcza grupy Volkswagena zbierze się w poniedziałek 17 września, aby omówić przyszłość Ruperta Stadlera, zawieszonego od czerwca prezesa Audi — podał „Der Spiegel”.

Tygodnik powołując się na osoby bliskie tej firmie niemieckiej dodał, że Stadlera poproszą, aby zrezygnował ze stanowiska z powodu niezdolności wykonywania funkcji związanych z tym stanowiskiem. Szefa Audi aresztowano w czerwcu w ramach śledztwa prowadzonego w Niemczech ws. manipulowania emisjami spalin diesli Audi, bo istniało podejrzenie, że będzie ingerować w to postępowanie; sąd odrzucił jego podanie o zwolnienie za kaucją.

Jedna z osób podała, że tematem posiedzenia rady nadzorczej będzie ewentualny debiut giełdowy działu ciężarowe i autobusów Volkswagena, a nie sprawa R. Stadlera. Inne osoby związane z firmą sądzą, że będzie omywany los Stadlera, ale nie zapadnie żadna decyzja.

Obecnie p. o. prezesa pełni dyrektor handlowy Audi, Bram Schot. WS lipcu VW zatrudnił Markusa Düsmanna, dyrektora ds. zakupów i specjalistę od prac nad silnikami w BMW, który stał się szybko potencjalnym następcą Stadlera.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA