fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Elon Musk skasował konta swoich firm na Facebooku

Youtube
Miliarder Elon Musk postanowił usunąć konta firm Tesla i SpaceX z serwisu Facebook po skandalu z ogromnym wyciekiem danych.

Coraz więcej użytkowników Facebooka decyduje się opuścić najpopularniejszy serwis społecznościowy w reakcji na ujawnienie szokującego wycieku danych z ponad 50 mln kont do zewnętrznej firmy Cambridge Analytica. Decyzję tę podejmują też prezesi wielkich korporacji - w tym Elon Musk, który skasował z serwisu konta firm Tesla i SpaceX.

Ekscentryczny miliarder poinformował o tym w dość nietypowy sposób - na Twitterze w odpowiedzi do wpisu Briana Actona, współzałożyciela aplikacji WhatsApp. Acton nawoływał w poście do usunięcia kont z serwisu Facebook, na co Musk w piątek rano odpisał nonszalancko: „Co to Facebook?”.

Posypała się wtedy lawina komentarzy od użytkowników Twittera, którzy nakłaniali właściciela Tesli i SpaceX, by zdjął swoje firmy z platformy Marka Zuckerberga. Musk odpisał w żarcie, że nie był świadomy, że w ogóle miały one swoje konta na Facebooku. Do południa obydwie firmy zniknęły z serwisu.

Niektórych jednak ta spontaniczna decyzja Muska mocno zaskoczyła. Pojawiły się komentarze od osób, które śledziły aktywność Tesli i SpaceX na Facebooku i ubolewają nad tym, że firmy nie będą dłużej obecne na platformie. A tych była niebagatelna liczba - oba konta obserwowało ponad 5 mln użytkowników.

Miliarder nie przejął się tym lamentem i uciął go zwięźle, odpisując jednemu z użytkowników: „Przeżyjesz”. Jakby na to nie patrzeć, kiedyś ludzie radzili sobie bez Facebooka, więc pewnie poradzą sobie znów. Nie dziwne jednak, że decyzja o usunięciu swojego konta z serwisu postrzegana jest jako radykalna szczególnie przez osoby pokolenia Y i Z - które w gruncie rzeczy wychowały się na mediach społecznościowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA