fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Elemental Holding mocniejszy na Litwie

Grupa przejęła pełną kontrolę nad UAB EMP Recycling.

Recyklingowa spółka zwiększyła zaangażowanie w litewskim podmiocie z 51 do 99,8 proc. Wartości transakcji nie podano. UAB EMP Recycling specjalizuje się w recyklingu zużytych katalizatorów samochodowych, z których odzyskuje się m.in. platynę.

- Zbudowaliśmy mocną pozycję na rynkach Europy Zachodniej, umacniamy też przewagę w Europie Centralnej. Pozwala nam to na konkurowanie z dużymi, światowymi graczami, a także na gromadzenie coraz większych wolumenów przetwarzanego surowca – mówi cytowany w komunikacie Paweł Jarski, prezes Elemental Holdingu.

W tym roku firma podpisała list intencyjny w sprawie zakupu spółki przetwarzającej katalizatory w Niemczech – transakcja spodziewana jest w tym miesiącu. W 2016 r. Elemental przejął trzy podmioty: w Wielkiej Brytanii, Finlandii i Polsce.

W 2016 r. grupa miała 1 mld zł przychodów, czyli o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł o 18 proc., do 62,2 mln zł, a czysty zarobek o 11,4 proc., do 50,8 mln zł. Firma jest wyceniana na 622 mln zł.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA