fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Mohawk przejmie Polcolorit

www.polcolorit.pl
Amerykański koncern ogłosił wezwanie na wszystkie akcje polskiego producenta płytek ceramicznych. Oferuje 5,8 zł za każdy walor. To dużo więcej niż ostatni ich kurs na GPW.

Unilin Poland, firma z Pruszcza Gdańskiego ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Polcoloritu. Zobowiązała się je nabyć pod warunkiem, że 100 proc. papierów zostanie objętych zapisami. Z drugiej strony wzywający zastrzega sobie prawo do zrzeczenia się z realizacji tego zobowiązania. Nawet jeśli Unilin Poland zdecyduje się nabyć tylko część akcji, to nie wyklucza wycofania Polcoloritu z obrotu na GPW. Jeżeli nabędzie co najmniej 90 proc. akcji, wówczas nie wyklucza przymusowego wykupu akcjonariuszy mniejszościowych.

Główny udziałowiec Polcoloritu, czyli Barbara Urbaniak-Marconi, wraz z grupą innych akcjonariuszy już zobowiązali się do sprzedaży wszystkich posiadanych walorów spółki. Posiadają ponad 13,6 mln papierów, stanowiących 79,8 proc. kapitału.

Unilin Poland oferuje po 5,8 zł za każdą akcję Polcoloritu. To znacznie więcej niż średnie kursy walorów giełdowej spółki z ostatnich trzech i sześciu miesięcy. Te wynosiły odpowiednio 2 zł i 1,87 zł. Z kolei w ostatni piątek handlowano nimi po 3,5 zł.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 8 marca. Termin ich zakończenia zaplanowano na 19 kwietnia. Przewidywana data transakcji nabycia to 21 kwietnia, a dzień rozliczenia w KDPW wyznaczono wstępnie na 25 kwietnia.

Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec Unilin Poland jest Mohawk Foreign Holdings z Luksemburga. Ten z kolei należy do grupy Mohawk, która jest wiodącym producentem oraz dystrybutorem posadzek wysokiej jakości, w tym płytek ceramicznych. Ostatecznym podmiotem dominującym jest Mohawk Industries, spółka utworzona zgodnie z prawem stanu Delaware, z głównym miejscem wykonywania działalności w Calhoun, Georgia, Stany Zjednoczone.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA