fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Białoruś

Kolesnikowa oskarżana przez Komitet Śledczy o próbę destabilizacji sytuacji na Białorusi

AFP
Wydział dochodzeniowy białoruskiego Komitetu Śledczego poinformował, że prowadzi wobec Marii Kolesnikowej dochodzenie w sprawie karnej, wszczętej przez Prokuraturę Generalną, na podstawie przepisu Kodeksu karnego dotyczącego próby destabilizacji sytuacji społeczno-politycznej.

„W toku śledztwa uzyskano dowody, które świadczą o podejmowaniu przez osoby z organizacji pozarządowej Rady Koordynacyjnej działań mających na celu destabilizację sytuacji społeczno-politycznej, gospodarczej i informacyjnej w kraju, szkodząc bezpieczeństwu narodowemu Białorusi, przy użyciu mediów i zasobów internetowych” - napisał w komunikacie Komitet Śledczy.

„W stosunku do podejrzanych Marii Kolesnikowej i Maksyma Znaka, za zgodą prokuratora, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu. (...) Trwają czynności dochodzeniowe, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności sprawy karnej” - dodano.

O tym, że Kolesnikowa ma status podejrzanej w sprawie karnej z artykułu mówiącego o wzywaniu do przejęcia władzy i działaniu na szkodę bezpieczeństwa narodowego poinformowała wcześniej w rozmowie z portalem TUT.by adwokatka zatrzymanej. Ludmiła Kazak spotkała się z Kolesnikową w areszcie.

Uprowadzona 7 września w centrum Mińska Maria Kolesnikowa, członkini powołanej przez Swiatłanę Cichanouską Rady Koordynacyjnej, przebywa w jednym z aresztów śledczych w stolicy Białorusi.

Źródło: rp.pl/ belta
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA