fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatna pomoc prawna

U prezydenta o bezpłatnej pomocy prawnej

Adobe Stock
Prezydent Andrzej Duda spotka się z dziennikarzami mediów lokalnych i regionalnych w sprawie upowszechniania wiedzy o systemie nieodpłatnej pomocy prawnej.
Spotkanie odbywa się w pałacu prezydenckim. Od 1 stycznia z bezpłatnych porad prawnych mogą skorzystać ci, którzy nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnych usług prawniczych. Wszystko dzięki nowelizacji ustawy o bezpłatnej pomocy prawnej, której autorem jest kancelaria Prezydenta RP.
Prezydent wyjaśnił, że główną intencją nowelizacji ustawy było poprawienie dostępności do nieodpłatnej pomocy prawnej. Jak podkreślił, do tej pory katalog osób, które mogły skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej był katalogiem zamkniętym, ponieważ ustawa wskazywała konkretne kategorie osób, którym nieodpłatna pomoc prawna może być udzielona.
Nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana każdemu, kto tej pomocy potrzebuje i złoży oświadczenie, że nie stać go na to, aby otrzymać pomoc prawną normalną, na zasadach rynkowych, od radcy prawnego lub adwokata, czyli pomocy prawnej odpłatnej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA