fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Ferie zimowe 2019: baza organizatorów wypoczynku

AdobeStock
Już w poniedziałek, 14 stycznia uczniowie z pięciu województw rozpoczną ferie zimowe przypomina MEN i sugeruje, aby sprawdzić organizatora wypoczynku w specjalnej bazie przygotowanej przez ministerstwo.

Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się specjalnie utworzona baza wypoczynku prowadzona przez MEN. Obecnie znajduje się tam 3471 zgłoszeń zatwierdzonych przez kuratorów oświaty. Na zatwierdzenie czekają kolejne 1642. W czasie ferii zimowych zagranicą organizatorzy do tej pory zgłosili 130 wypoczynków. Według stanu na 9 stycznia br., z wypoczynku wyjazdowego organizowanego w kraju skorzysta 76 926 uczniów, 54 252 przebywać będzie na półkoloniach w miejscu zamieszkania, a 4 064 uczniów wyjedzie za granicę.

Dzięki bazie wypoczynku w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty. Dzięki temu wizytatorzy mogą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podobne kontrole może przeprowadzić straż pożarna i sanepid (zarówno przed rozpoczęciem wypoczynku, jak również w czasie jego trwania).

Przypominamy rodzicom i opiekunom, że Ministerstwo Edukacji Narodowej jak zawsze przed każdymi feriami, przygotowało specjalny poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku, który jest dostępny na stronie internetowej resortu. Na stronie internetowej MEN przygotowana jest także specjalna zakładka, o czym warto pamiętać przed feriami.

Źródło: MEN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA