Banki

Wpłatomat. Koniec ze staniem w kolejkach w banku

123RF
Jeszcze nie tak dawno jedynym sposobem na wpłatę gotówki na rachunek bankowy była wizyta w oddziale banku.

Dziś jesteśmy o krok dalej. Banki, najczęściej bezpłatnie,udostępniają zabieganym klientom możliwość skorzystania z wpłatomatów, które działają przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Cannot send log message because exception Http_Exception_CurlError was thrown with message "cURL: Error: '7:couldn't connect to host' when sending request to:http://195.8.128.54/saxo-log".

Gdzie ich szukać?

Urządzenia znajdują się przy placówkach banków lub w centrach handlowych. Idea Bank oferuje np. wpłatomat mobilny – samochód wyposażony w niezbędne narzędzie, który może podjechać na wskazany adres. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców i handlarzy, którzy chcą czuć się bezpiecznie i jak najszybciej przenieść na konto w banku cały dzienny utarg.

Uwaga! Wpłat pieniędzy (tylko w polskich złotych)można dokonywać wyłącznie we wpłatomatach banku, w którym posiadamy osobisty rachunek.

Jak to działa?

Operację należy rozpocząć od włożenia karty płatniczej do czytnika. Maszyna połączy nas z rachunkiem osobistym i rozpocznie instruowanie – krok po kroku, komunikatami na ekranie, przeprowadzi nas przez cały proces wpłaty.

Warto wcześniej przeliczyć gotówkę i ilość banknotów, które mamy zamiar ulokować na koncie. Nie każdy bank pozwala na wpłatę takiej samej ilości środków – liczba banknotów jaką można jednorazowo wprowadzić do maszyny może się wahać od 30 do 50 sztuk (zdarzają się maszyny, które przyjąć mogą od 200 do 300 sztuk banknotów). Jeśli ta liczba jest niska, może się okazać, że większą wpłatę będzie trzeba wykonać w transzach. Co najważniejsze, pieniędzy nie trzeba selekcjonować według nominałów – wpłatomat sam je przeliczy.

Paragon

Po dokonaniu operacji zawsze należy pobrać paragon potwierdzający transakcję. W przypadku jakichkolwiek problemów – braku wpływu środków na konto, blokady pieniędzy w maszynie – łatwiej o szybkie przeprowadzenie reklamacji.

Wielofunkcyjność

Wpłatomat, to nie tylko narzędzie, które pozwalaj na zwykłe wpłaty gotówkowe, ale dzięki niemu można również sprawdzać saldo środków na koncie osobistym oraz w niektórych przypadkach spłacać raty kredytów lub zakładać depozyty.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL