fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bankowy dług rozchodzi się jak ciepłe bułeczki

Bloomberg
Inwestorzy chętnie kupują obligacje podporządkowane oferujące atrakcyjne marże przy stosunkowo niskim ryzyku, a banki korzystają z dobrego popytu.

Kolejne banki emitują obligacje podporządkowane, które są zaliczane do ich kapitałów. W tym roku emisje przeprowadziły już PKO BP, Pekao, BZ WBK, Alior, a także Pocztowy i BOŚ. Regularnie emitował tego typu obligacje Getin Noble Bank, teraz także Millennium i Idea Bank decydują się na uplasowanie długu podporządkowanego.

Dobry moment

– Zdecydowaliśmy się na emisję właśnie teraz, bo rynek sprzyja emitentom. Pokazują to udane emisje, cieszące się dużym popytem i sprzedawane po dobrych cenach, prowadzone ostatnio przez inne banki. Rozpoznaliśmy rynek i zdecydowaliśmy się na emisję za 700 mln zł. To kwota podobna do obligacji podporządkowanych, które zapadają nam w grudniu tego roku o wartości 150 mln euro – mówi Artur Kulesza, dyrektor działu relacji inwestorskich w Banku Millennium.

Rozliczenie nastąpi za parę dni, po czym bank złoży wniosek o zgodę na zaliczenie obligacji do funduszy uzupełniających. – Prawdopodobnie uzyskamy ją w przyszłym roku...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA