fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sprawa wymuszonej sprzedaży FM Banku PBP przez Abris Capital w arbitrażu

123RF
Sprawa wymuszonego przez KNF nakazu sprzedaży FM Banku PBP przez Abris Capital niebawem zakończy się wyrokiem sądu arbitrażowego w Sztokholmie.

Trwający półtora roku proces arbitrażowy, w którym środkowoeuropejski fundusz private equity Abris Capital domaga się od polskiego państwa co najmniej 2 mld zł, jest już na finiszu.

Kontrowersyjna decyzja

– Właśnie rozpoczyna się ostatnia runda przesłuchań świadków i prawdopodobnie sąd wyda wyrok kilka dni po 20 lipca. Trudno jednak wskazać, jaka może być decyzja – mówi „Rzeczpospolitej" pragnąca zachować anonimowość osoba zbliżona do sprawy.

A jest bezprecedensowa. W listopadzie 2014 r. Abris zapowiedział, że będzie dochodził swoich praw w Instytucie Arbitrażowym przy Izbie Handlowej w Sztokholmie, kilkanaście dni po tym, gdy Komisja Nadzoru Finansowego podtrzymała swoją decyzję z kwietnia 2014 r. nakazującą Abrisowi zbycie wszystkich akcji FM Banku PBP i zakazała funduszowi wykonywania prawa głosu z posiadanych akcji. Komisja w lakonicznym komunikacie oceniała wówczas, że akcjonariusze nie wypełniają zobowiązań inwestorskich złożonych wobec KNF, co ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA