fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Nowa strategia EBOR na Węgrzech

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju ogłosił, że rozważy udział w fuzjach węgierskiego systemu bankowego i odegra rolę w rozwiązaniu problemu nieściągalnych wierzytelności w ramach nowej strategii w tym kraju
Stosunki Węgier z EBOR ulegały poprawie w ostatnich latach, podobnie jak stan gospodarki, a nowe plany banku z Londynu mogą utorować drogę napływowi inwestycji do tego kraju. Jeśli Węgry będą trzymać się ustaleń z listu intencyjnego, to EBOR „zastanowi się nad udziałem w transakcjach fuzji i kupna aktywów, które będą wspierać konsolidację sektora bankowego na warunkach rynkowych".
EBOR mógłby także pomóc węgierskim bankom w ustabilizowaniu i zwiększeniu ich kapitału w miejscowej walucie długofalowym zasilaniem ich gotówką pochodzącą z emisji obligacji, pożyczek gwarantowanych hipotecznie i z innych form sekurytyzacji. „Bank będzie szukać możliwości sfinansowania zagrożonych aktywów w sektorze, aby pomóc w rozwiązaniu kwestii nieściągalnych wierzytelności i zwiększyć zdolność udzielania nowych kredytów przez banki" — dodał EBOR.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA