fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Frankowicze znów są ważni dla polityków

123RF
Andrzej Szlachta, szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych, zapowiada szybki powrót do prac nad ustawą o wsparciu kredytobiorców mieszkaniowych.

Parę dni temu doszło do zmian w sejmowej nadzwyczajnej podkomisji zajmującej się ustawami frankowymi. Zrezygnował Janusz Szewczak (a wcześniej także Jacek Sasin), powołano zaś Tadeusza Cymańskiego, Jerzego Gosiewskiego i Sylwestra Tułajewa (wszyscy z PiS). To kolejny krok, po niedawnej publikacji opinii rządu, wskazujący na wznowienie prac nad ustawą frankową.

Jest wola polityczna

Jak informuje „Rzeczpospolitą" Andrzej Szlachta, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych, podkomisja ma już pełny skład i zbierze się w poniedziałek, aby wybrać nowego przewodniczącego. Sporządzi on harmonogram dalszych prac. Zdaniem Szlachty merytoryczne posiedzenie podkomisji może się odbyć podczas najbliższego posiedzenia Sejmu (wtorek–czwartek). Szlachta podkreśla, że skoro pojawiła się opinia rządu w sprawie zaproponowanej przez Kancelarię Prezydenta ustawy frankowej i skład podkomisji jest już pełny, może ona rozpocząć prace, oczekując jednocześnie opinii Komisji Nadzoru Fi...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA