fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Goldman Sachs zaoferuje kontrakty na bitcoina

Goldman Sachs
Bloomberg
Amerykański bank inwestycyjny wznawia działalność odnogi zajmującej się kryptowalutami i zaoferuje klientom kontrakty na bitcoina. Goldman Sachs podjął taką decyzję ze względu na wzrost notowań bitcoina w ostatnich miesiącach.

Bank z Wall Street zacznie oferować kontrakty terminowe na bitcoina oraz inne produkty związane z najpopularniejszą cyfrową walutą od połowy marca – dowiedział się Bloomberg od osób powiązanych ze sprawą.

Goldman Sachs ogłosił podobne plany w 2018 r., jednak porzucił pomysł stworzenia dedykowanego biura handlu kryptowalutami, ze względu na niepewność regulacyjną.

Kryptowaluty były kilka lat temu odrzucane przez duże instytucje, takie jak Goldman Sachs, ale teraz zyskują wiarygodność, gdy banki i firmy finansowe przedstawiają swoje plany dotyczące bitcoina. BNY Mellon poinformował w połowie lutego, że będzie przechowywał, przesyłał i emitował waluty cyfrowe, co nazwał pierwszym krokiem globalnego banku, który świadczy takie usługi klientom. Z kolei Mastercard poinformował, że umożliwi posiadaczom kart dokonywanie transakcji w kryptowalutach w swojej sieci.

Ofertę o kryptowaluty chce powiększyć również Chicago Board Options Exchange (CBOE). Operator giełdowy wystąpił do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o zgodę na wprowadzenie funduszu ETF bitcoina.

W ubiegłym tygodniu notowania bitcoina sięgnęły rekordowego poziomu około 57,5 tys. USD. Następnie doszło do przeceny i cena spadła do około 44 tys. USD. Początek tego tygodnia przyniósł odbicie i obecnie kurs oscyluje wokół 49 tys. USD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA