fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Awaria w ING. Problemy z logowaniem i płatnościami

Bloomberg
System Moje ING jest chwilowo niedostępny – informuje na swoim facebookowym profilu ING Bank Śląski.

Bank przyznaje, że nie można zalogować się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Klienci mogą mieć też problem z płatnością kartą czy wypłatą gotówki z bankomatów. Co gorsze, nie działa też infolinia banku.

Czytaj także: ING Bank Śląski musi zwrócić prowizje. Ile zyskają klienci?

ING podkreśla, że stara się jak najszybciej naprawić system z którym są problemy od ok. 15 godziny.

Rzecznik prasowy banku tłumaczy, że przyczyną awarii jest prawdopodobnie infrastruktura sieciowa banku. Na razie w trybie ograniczonym działa możliwość płacenia kartami. Rzecznik ma nadzieję, że bankomaty i system internetowy ruszy niebawem.

Jak każda awaria, tak i ta oburzyła klientów. „Nie nazywałbym tego "chwilową niedostępnością". Po 20 latach czas zastanowić się nad zmianą banku.” - pisze jeden z nich na Facebooku. Inny proponuje „zrobić kampanie w mediach: „przed płatnością kartą ing, sprawdź na fb, czy przypadkiem nie mamy awarii”. Kolejny żartując pisze „Jestem uwięziony w restauracji, nie mam jak zapłacić. Jeszcze chwila a każą mi pewnie odpracować to co zjadłem , na zmywaku w kuchni” (pisownia oryginalna).

Po 17 bank ciągle nie potrafi potwierdzić, co jest przyczyną awarii. Ciągle niedostępny jest system Moje ING i ING Business, występują problemy z płatnościami kartami, nie działają bankomaty i wpłatomaty ING Banku Śląskiego. W ograniczonym zakresie można korzystać z bankomatów obcych i Planet Cash.

Po 18 w ograniczonym zakresie zaczął działać system Moje ING. Można sprawdzać stan konta i wykonać przelew.

Po 20 sytuacja wraca powoli do normy. Działą już płatności kartami.  Mogą jeszcze występować problemy z bankomatami ING Banku Śląskiego. Bank informuje, że wszystkie wypłaty z bankomatów są dziś za darmo.

O 21:42 bank poinformował, że kolejne usługi działają poprawnie. Działają płatności kartami, bankomaty obce i Planet Cash, bankomaty i wpłatomaty ING Banku Śląskiego. Nadal w ograniczonym zakresie działa system Moje ING. Jak wcześniej można sprawdzać stan konta i wykonywać przelewy.

O 22:46 do naprawy zostały już tylko płatności za zakupy internetowe "Płać z ING".

W pełnym zakresie działa już system Moje ING i ING Business, płatności kartami, BLIK i płatności mobilne, działają bankomaty obce i Planet Cash,bankomaty i wpłatomaty ING Banku Śląskiego oraz działa infolinia banku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA