fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

BZ WBK Press Foto

Człowiek - fotoreportaż

1. miejsce - Tomasz Koniarz, freelancer
Tomasz
Fotografie nagrodzone w konkursie BZ WBK Press Foto 2015 w kategorii Człowiek (fotoreportaż).

1. miejsce

Tomasz Koniarz, freelancer

Zamachy zaskoczyły mnie w czasie kolacji nieopodal paryskiej opery. ?To był piątek i właśnie skończyłem sesję zdjęciową pod wieżą Eiffla ?na moją wystawę„Paryż dla dwojga”. Stolicę Francji fotografuję od ośmiu lat, od czasu gdy poznałem ?narzeczoną, która stamtąd pochodzi. ?W restauracji dostałem SMS ?od rodziny z pytaniem, czy jesteśmy bezpieczni. Byłem zaskoczony, ?bo w naszej okolicy panował spokój. Po chwili stwierdziłem, że nie ma się co zastanawiać, i wstąpiłem do domu, żeby wymienić baterie i karty pamięci. Zupełnie nieświadomi tego, co się dzieje, pojechaliśmy pod klub Bataclan. Tam właśnie trwał szturm policji i jeszcze nie było fotoreporterów. Gdy następnego dnia wróciłem ?pod klub, zdałem sobie sprawę, ?jak bardzo było to ryzykowne. ?Światło dnia odsłoniło wszelkie drastyczne szczegóły tragedii.?Z kolei w niedzielę fotografowałem ?ludzi gromadzących się na placu Republiki, mimo zaleceń, by zostać ?w domach. W pewnym momencie odszedłem na bok, by zmienić ?obiektyw, gdy na placu padły ?strzały i wybuchła panika. Dobrze, ?że stałem z boku, bo gdybym klęczał ?nad aparatem w środku tłumu, toby mnie tam po prostu stratowano. Dopiero później wyjaśniło się, że to petarda. Stojąc pod drzewem, przyłożyłem ?aparat do oka i zacząłem robić zdjęcia spanikowanego tłumu i pustoszejącego placu. Później podszedłem ?do policjantów, którzy wyciągnęli broń, i towarzyszyłem im podczas zabezpieczania placu.

2. miejsce

Daniel Frymark, freelancer

Wieczór wyborczy w sztabie Bronisława Komorowskiego. Seria portretów osób związanych z Platformą Obywatelską oraz popierających Komorowskiego w kampanii prezydenckiej. Na wszystkich twarzach widać było emocje, bo był to ważny wieczór dla partii. Wynik wyborów stał się początkiem malejącego poparcia dla PO.

3. miejsce

Rafał Krasa, freelancer

Seria portretów ludzi tworzących festiwal Przystanek Woodstock 2015. Na zdjęciach znaleźli się uczestnicy festiwalu, jak również artyści przed lub po występach.

REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA