Do tej pory wydobyto z jeziora ok. 200 zabytków. Są to germańskie wyroby metalowe, ozdoby z brązu i mosiądzu, pochodzące z pierwszych wieków naszej ery, a także słowiańskie zabytki z czasów średniowiecza, między innymi topory z okresu między XI a XV w.  Przedmioty te są związane z obrzędami i wierzeniami. Broń i inne cenne przedmioty były zatapiane rytualnie.

Odkrycie średniowiecznych artefaktów jest o tyle zaskakujące, że ich topienie w jeziorach było rytuałem pogańskim. Do niedawna uważano, że taka praktyka była znana głównie w północnej Europie do V wieku, a potem, wraz z nadejściem chrześcijaństwa, została zaniechana.

Średniowieczne zabytki nie były zgubami, ponieważ odkryto je z dala od brzegu, na głębokości od 2 do 4 metrów. Przedmioty sprzed 2 tys. lat spoczywały w płytszej wodzie, na głębokości do 2 metrów. Podczas obrzędów germańskich broń gięto i niszczono. Zabytki średniowieczne nie noszą śladów celowego ceremonialnego niszczenia. Jezioro było świętą strefą, wokół której nie budowano osad.